Nowe funkcje i zmiany w wersjach produktów z literką A
 
W odpowiedzi na oczekiwania rynku zaplanowaliśmy szereg zmian w ofercie ekstenderów. Rosnąca popularność produktu i większa świadomość instalatorów spowodowała, że jest on stosowany znacznie szerzej niż zakładaliśmy przy jego projektowaniu. Dlatego po zebraniu opinii użytkowników postanowiliśmy rozszerzyć funkcjonalność ekstenderów xPoE-3-11 oraz xPoE-4-11-HS. Dodatkowo podobna zmiana w układzie zasilania została zaplanowana w swichu IPB-5-10-S4 który stał się obecnie najlepszym możliwym “zasilaczem” dla gałęzi ekstenderów PoE.
 
Swich xPoE-3-11A jest nową ulepszoną wersją popularnego ekstendera xPoE-3-11. 

W odpowiedzi na sugestie instalatorów wprowadziliśmy zmiany, które zwiększają zakres możliwych zastosowań. Najważniejsze z nich to usprawnienia w układzie zasilania. Na portach LAN1 oraz LAN2 zasilanie odbierane oraz wysyłane jest po wszystkich parach kabla UTP. W połączeniu z sekwencyjnym uruchamianiem portów PoE OUT podczas uruchamiania i restartu  oraz zmniejszeniem poboru mocy poniżej 0.5W umożliwia tworzenie bardziej rozległych struktur sieci LAN z zasilaniem PoE.
 
Usprawnienia te zwiększają użyteczność xPoE-3-11A pozwalając na zasilenie kamer o większym poborze mocy. Jednocześnie umożliwia uzyskanie dużych oszczędności na okablowaniu zasilającym. Dodatkowa para skrętki przeznaczona na zasilanie pozwala na kaskadowe łączenie kilku ekstenderów i podłączenie do nich kamer na odległości znacznie przekraczające 100m. Połączenie tych dwóch cech wraz z prostotą montażu wpisuje go idealnie w instalacje o charakterze tymczasowym gdzie koszt okablowania oraz nakład pracy ma istotne znaczenie (np. monitorowanie placów budowy). Kaskadowe połączenia ekstenderów w tych przypadkach pozwalają na znaczne oszczędności.
 
Wszystkie te zmiany nie wpłynęły na wielkość urządzenia i nadal jego niewielkie wymiary pozwalają na montaż w puszkach instalacyjnych w podstawie kamery.
 
Wykaz zmian w xPoE-3-11A

  • wprowadzono usprawnienia w układzie zasilania PoE IN Passive (do 40W) lub 802.3at (do 30W) lub 802.3af (do 15W)
  • dodano sekwencyjny start wyjść PoE OUT (podczas uruchamiania i po zwarciu)
  • zmniejszono maksymalny pobór mocy (poniżej 0,5W)
 
 
Kolejnym krokiem było wprowadzenie tych samych zmian w układzie zasilania switchy xPoE-4-11A-HS. Dodatkowy port oraz możliwość wyłączenia zasilania PoE na dwóch portach uzupełniają możliwości zastosowań swichy xPoE-3-11A.
 
Wykaz zmian w xPoE-4-11A-HS

  • wprowadzono usprawnienia w układzie zasilania PoE IN Passive (do 40W) lub 802.3at (do 30W) lub 802.3af (do 15W)
  • dodano sekwencyjny start wyjść PoE OUT (podczas uruchamiania i po zwarciu)
  • zmniejszono maksymalny pobór mocy (poniżej 0,5W)
  • zmniejszono nieznacznie szerokość z 97 mm na 93 mm
 
 
Ekstendery xPoE-3-11A oraz xPoE-4-11A-HS są w pełni kompatybilne ze wszystkimi swichami PoE pracującymi w standardzie 802.3at, 802.3af lub Passive. 
 
Aby zapewnić nowym wersją ekstenderów źródło zasilania o odpowiedniej wydajności wprowadziliśmy kilka zmian do popularnego swicha IPB-5-10A-S4. W nowej wersji z literką A w nazwie zasilanie PoE przesyłane jest po wszystkich parach kabla UTP co wpływa korzystnie na zmniejszenie spadków napięć. Zwiększona moc zasilacza oraz podwyższone do 55VDC napięcie zasilania pozwala zachować prawidłową wartość napięcia na końcu dłuższych torów dla odbiorników PoE większej mocy. Jest to bardzo istotne przy kaskadowym łączeniu ekstenderów.
 
Wykaz zmian w IPB-5-10A-S4
 
  • Napięcie zasilacza: 55VDC (wcześniej 48VDC)
  • Moc zasilacza: 90W (wcześniej 75W)
  • Zasilanie PoE: przesyłane po 4 parach skrętki UTP (wcześniej po 2 parach)